Basin Electric Power Cooperative, USA

Klient

Basin Electric jest jedną z największych spółek zajmujących się wytwarzaniem i przesyłaniem (G&T) energii elektrycznej w Stanach Zjednoczonych. Firma wytwarza i przesyła energię do 120 połączonych, lokalnych sieci elektrycznych w dziewięciu stanach, np. Dakota Północna, Dakota Południowa, Wyoming, Montana, Minnesota, Iowa, Nebraska, Colorado i Nowy Meksyk.

Sieci te zaopatrują w energię elektryczną ok. 1,8 miliona osób, na obszarze 1 113 695 kilometrόw kwadratowych (430 000 mil kwadratowych).

Sytuacja

W ramach wsparcia swoich systemów wytwarzania i przesyłania, firma Basin Electric potrzebowała nowego, unowocześnionego systemu radiowego dla każdego z swych trzech głównych zakładów wytwarzania, jak również dla grupy Konserwacji Systemów Przesyłowych (TMS), której zadaniem jest konserwacji słupów i linii wysokiego napięcia należących do Basin Electric.

Jako iż systemy te mają krytyczne znaczenie dla pokrycia całego obszaru działań Basin Electric, stwierdzono, iż nowy, skonsolidowany, obejmujący wiele lokalizacji trunkingowy system w paśmie UHF będzie najbardziej niezawodnym i opłacalnym rozwiązaniem.

Istniejące TSM i zakładowe systemy radiowe były w użyciu od 30 lat. W tym czasie systemy przesyłania pojawiły się w obszarach leżących poza zasięgiem sieci radiowych i komórkowych. Załogi pracujące nad systemem przesyłowym w tych obszarach były nieosiągalne. Interoperacyjność systemów znajdujących się w różnych stanach była utrudniona, przez co załogi miały poważny problem z prowadzeniem wspólnych prac naprawczych.

Reakcja

Rozwiązaniem Tait było zastąpienie istniejących, konwencjonalnych systemów radiowych Basin Electric nowym, trunkingowym systemem radiowym, lepiej dopasowanym do systemów przesyłania i wytwarzania firmy.

Wprowadzono System Trunkingowy Tait MPT, jak również stacje bazowe Tait, mobilne, przenośne i stałe jednostki terenowe Tait, a także Liniowe Terminale Dyspozytorskie.

Wynik

Nowy system Tait umożliwia załogom TSM płynne przemieszczanie się w całym obszarze pokrycia radiowego Basin Electric, a skorzystanie z niego jest równie proste, co z telefonu komórkowego. Radioodbiorniki automatycznie rejestrują i wyrejestrowują się przy wieżach, obok których akurat znajdują się użytkownicy.

Aby nawiązać połączenie, wystarczy wybrać jednostkę lub grupę, po czym włączyć radio. Nowy system radiowy obejmuje 49 wzmacniaczy/wież i ok. 500 jednostek polowych.

Pobierz Case Study jako PDF - 150KB (Angielski)

Inny klient

Policja w Nowej Zelandii

Policja w Nowej Zelandii

Nowozelandzka Policja (NZP) zatrudnia ponad 10 000 osób w całym kraju i stosuje różnorodne rodzaje pojazdów do pełnienia służby na olbrzymim obszarze, obejmującym różne rodzaje terenu.

Czytaj więcej…

Dublin Bus

Dublin Bus

Dublin Bus świadczy usługi w Mieście i Hrabstwie Dublin (922 km2), przy czym niektóre kursy sięgają sąsiadujących hrabstw Meath, Kildare i Wicklow.

Czytaj więcej…